انتشارات ویهان، مبتکر طرح توسعه صنعت نشر الکترونیکی و چاپ دیجیتال است.
انتشارات ویهان با ارائه خدمات بسیار متنوع، در راستای چاپ و نشر کتاب، به مولفان و ناشران کمک کرده و از طرفی دیگر، راه گشا و تسهیل کننده آشنایی اهالی کتاب و کتاب خوانی با کتب روز و جدید و نیز امکان ساز دسترسی آسان به بازار کتاب است.
انتشارات ویهان، با توسعه و رونق بخشی بازار نشر و چاپ کتاب، نه تنها التیام بخش این بخش مهم و فرهنگی از بازار اقتصادی کشور می شود، بلکه از طرفی، موجب افزایش دسترسی کتاب خوان ها به کتاب ها و نیز کاهش قیمت فروش آن برای خریداران و علاقه مندان به مطالعه می گردد.

چرا باید انتشارات ویهان را بشناسیم؟
اما، آنچه نقش و اهمیت انتشارات ویهان را به عنوان یک نشر مبتکر دیجیتال، پر رنگ تر می سازد، مشکلات چاپ به صورت آنالوگ است، که هم دست و پای نویسندگان و ناشران را می بندد، و هم، توان خرید کتاب دوستان را، کاهش می دهد؛ زیرا همان طور که می دانیم، امروزه با وجود انواع دغدغه ها و مسائل محیط زیستی و البته محدودیت های اقتصادی، بر سر راه چاپ و نشر کتاب، به شیوه سنتی و با استفاده از چاپ بر روی کاغذ، دردسر ها و هزینه های گزافی وجود دارد که هم موجب افزایش هزینه های تحمیلی به مولفین و هم موجب گران شدن قیمت کتاب و فشار اقتصادی به خریداران می شود؛ و این یعنی کسادی بازار خرید و فروش کتاب در کنار رکود بازار چاپ و نشر، که در واقع یک آسیب دو جانبه به بدنه مطالعه و کتاب خوانی کشور است.

بیایید اندکی با انتشارات ویهان آشنا شویم.
پیش تر ذکر گردید که امروزه صنعت چاپ، با مشکلات عدیده ای مواجه است و با چالش های بسیاری دست و پنجه نرم می کند. از طرفی کتاب، امن ترین پناه کده برای انسان است.
ایمن ترین آغوش برای سپری کردن اوقاتی خوش و سرشار از بالندگی و انتشارات ویهان، خرم گاهی است برای وصل، برای رسیدن به این هم آغوشی، انتشارات ویهان میان دار من و کتاب است.
انتشارات ویهان، خلوت کده ای را برای من و کتاب فراهم می سازد و هم رسان من و او می شود. انتشارات ویهان فرصت مغتنمی است، برای ما شدن من و کتاب.
انتشارات ویهان، نهال تر و تازه ای است که پیش ران بر کشیدنش، خویش بنیادی بیش بالندگی است.

رونق چاپ و نشر کتاب، رسالت اصلی انتشارات ویهان است!
ما امروزه در دورانی زندگی می کنیم که توسعه جهان رسانه و رشد جهشی فناوری ارتباطات که امری مبارک و پر ثمر است، اما برای صنعت چاپ در حکم آفتی است که به جان سال خورده و فرتوتش افتاده است و حیات رو به افولش را در آستانه ممات رسانده است. در این شرایط سنگین و پیچیده برای چاپ و نشر کتاب، فضای نشر و امر انتشارات، احیا گرانی را می طلبد که با همت مضاعف و با تکیه بر خلاقیتی خود بنیاد، با هدف گذاری هوش مندانه از مسیر ابتکار و از رهگذر ابداع، هم سو با اقتضای دوران و هم گام با آتیه ورزان خوش ذوق به مقصد نجات و باز آوری نشاط به عرصه انتشارات و صنعت نشر، برسند و برسانند؛ و انتشارات ویهان، در این مسیر و در روی کرد به این مقصد، از جمله ره سپاران پیش گام و پیش ران است، که اهتمام خویش را، بر بنیاد نو گرایی و نو آوری، استوار ساخته تا جانی تازه به صنعت نشر و شوق و شوری دوباره به عرصه کتاب و کتاب خوانی ببخشد. انتشارات ویهان از بدو تاسیس، تلاش خویش را معطوف به رفع محدودیت های اقتصادی – اجتماعی از طریق ابداع شیوه های نوین و پر کشش، برای جلب اشتیاق مخاطبین به بازار کتاب نموده است. انتشارات ویهان با روی آوردن به عرصه فناوری دیجیتال و دست یازیدن به فرصت و ظرفیت ساز و کار بر خط، ضمن کاستن از مخاطرات سرمایه‌ گذاری و اقتصادی، قابلیت چابک سازی فرآیندهای صنعت نشر و بازار کتاب را نیز به وجود آورده است؛ و از این طریق، انتشارات ویهان توانسته تحدید را به فرصت تبدیل نماید.

انتشارات ویهان، چه خدماتی را ارائه می دهد؟
انتشارات ویهان، عرصه موسعی از موضوعات و ژانرها و زمینه های مختلف را در دستور فعالیت انتشاراتی خویش قرارداده است. از جمله کتاب های آموزشی، تحقیقی، علوم، دانش ها و فناوری ها، ابزار، علوم اجتماعی، ادبیات، هنر، کمک درسی، تاریخ، روانشناسی، مدیریت، فنی – مهندسی، دانشگاهی و کتاب های زبان اصلی.

نقطعه عطف و امتیاز درخشان انتشارات ویهان در صنعت چاپ دیجیتال و نشر الکترونیکی است.
انتشارات ویهان، با روی آوردن به ابتکار راهبرد نشر سفارشی و نشر دیجیتال، گام مهمی در رفع محدودیت های سرمایه ای پدید آورندگان و کاهش هزینه چاپ برداشته است و از طریق خدمات رسانی به نویسندگان، مولفین، مترجمین و محققین، در زمینه های مختلف چاپ و نشر از جمله تایپ، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، چاپ و اخذ مجوز ها، اخذ شابک ( شماره استاندارد بین المللی کتاب ) ، اخذ مجوز چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اخذ فیپا (فهرست نویسی پیش از انتشار )، ثبت کتاب در کتاب خانه ملی و خانه کتاب، معرفی و فروش کتاب های چاپ شده از درگاه الکترونیکی و وب سایت انتشارات ویهان و ارسال کتاب از طریق پست برای مخاطبین و متقاضیان کتاب.
انتشارات ویهان با روی آوردن به نشر الکترونیکی و چاپ دیجیتال کتاب، آسان سازی دسترسی به کتاب را فراهم کرده و نقطه پایانی شده است بر دشواری های فرایند چاپ کاغذی و آنالوگ و هزینه های گزافش.

انتشارات ویهان، فرصتی برای آشتی کتاب و کتاب خوانی است.
در واقع انتشارات ویهان به واسطه نشر دیجیتال، کوچه آشتی کنانی را برای پیوندی دوباره و آسان یاب میان کتاب و افراد کتاب خوان بنا نهاده است. انتشارات ویهان، هم چنان در جستجو و ابداع راه کارهای بیشتر و بهتری برای کمک بیش تر به عرصه کتاب خوانی و بازار کتاب می باشد؛ و با این اوصاف، باید دست آوردهای پر و پیمان تری در عرصه کتاب و کتاب خوانی، از سوی انتشارات ویهان انتظار داشت که بی‌شک می تواند هموار سازی های راهبردی بیشتری را در بازار کتاب و عرصه انتشارات به دنبال داشته باشد.