خدمات ترجمه هورتاش

ترجمه تخصصی

دپارتمان ترجمه هورتاش با در نظر گرفتن مترجمان متخصص جهت ترجمه متون تخصصی در تمامی رشته‌های دانشگاهی سعی دارد که ترجمه‌های شما را به صورت کاملاً تخصصی انجام دهد.

تعرفه ترجمه 1402 هورتاش

تماس با ما

خدمات ترجمه

با توجه به نیاز گسترده جهت ارتباطات میان فرهنگ های مختلف، ترجمه انگلیسی در دپارتمان ترجمه هورتاش به دو گروه کلی ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی تقسیم می شود که در هر دو مورد خدمات گسترده ای همچون ترجمه کتاب، مقاله، وب سایت و موارد مشابه صورت می گیرد.

به طور کلی ترجمه را می توان به دو دسته مختلف تقسیم نمود: نوشتاری و شفاهی.

ترجمه نوشتاری

در این نوع ترجمه، متخصصین دپارتمان با در اختیار داشتن متون، آنها را بازخوانی می کنند و با صرف وقت و رجوع به منابع مختلف و همچنین مشورت با اساتید آن رشته تخصصی، ترجمه ای با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه می دهند. شایان ذکر است تمامی متن ها پس از برگردان در این دپارتمان توسط ویراستاران حرفه ای مورد بازخوانی و ویرایش نهایی قرار خواهند گرفت. از مهمترین خدمات در حوزه ترجمه نوشتاری می توان به مواردی همچون ترجمه کتاب، مقالات علمی، فرمها، اسناد، وب سایت های مختلف و … اشاره نمود.

ترجمه شفاهی

در ترجمه شفاهی، مترجم در مقام رابط میان دو فرد با زبان های مختلف، به طور مستقیم با آنها در تماس است. تسلط بر واژگانی گسترده، حافظه ای قوی و سرعت انتقال ذهنی، و همچنین اعتماد به نفس بالا در این نوع ترجمه نقش اساسی بر عهده دارند. این نوع ترجمه عمدتا در سمینارها، کنفرانس ها، مذاکرات تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.